Rezerwacja Hotel Gloria Przemysl
Hotel / Blog / Trendy w modzie ślubnej 2020

Trendy w modzie ślubnej 2020

W Przemyślu ruszyły przygotowania do IX edycji Przemyskiej Gali Ślubnej. Jest to największa w regionie impreza, na której  spotykają się firmy działające w branży weselnej. Przemyska Gala Ślubna wpisała się już na dobre w kalendarz przemyskich imprez targowych, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  W czasie Gali goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą lokalnych firm działających w branży weselnej. Wystawcy zaprezentują trendy i nowości , jakie pojawią się w sezonie 2020 na ślubach i weselach. Jak co roku, największym zaingerowaniem zwiedzających cieszy się pokaz mody ślubnej, z tego też powodu spotkaliśmy się z Panią Dominiką, prowadzącą salonu mody ślubnej GAJA, prosząc o uchylenie rąbka tajemnicy, co będziemy mogli zobaczyć podczas tegorocznej Przemyskiej Gali Ślubnej.

Dowiedzieliśmy się, że w trakcie Imprezy odbędzie się oficjalna premiera kolekcji na rok 2020. Poprosiliśmy również  Panią Dominikę o krótką  recenzję trendów, jakie aktualnie królują na pokazach mody ślubnej.

„Od kilku sezonów można zaobserwować częściowe odchodzenie od sukni w tradycyjnym stylu. Zmiany są widoczne zauważalne w kolorystyce kreacji.  Panny Młode coraz śmielej wybierają suknie ślubne w kolorach innych niż klasyczna biel i ecru. Przyglądając się pokazom mody ślubnej, pośród kolekcji prawie każdego projektanta znaleźć można kreacje w odcieniach ciepłego złota, szampańskich, bladoróżowych, lawendowych, srebrzystych czy metalicznych tonach. Ta sama zasada dotyczy akcesoriów ślubnych Panny Młodej. Kolory pojawiają się również w dodatkach do sukni – paskach, narzutkach, haftach i zdobieniach, ale i także w bukietach ślubnych – soczyste kwiaty i różnobarwne bukiety ślubne staną się bardzo popularne w nadchodzących miesiącach.”

 Pytając o kroje Pani Dominika, sugeruje klientkom by zdecydowanie skupiły się na podkreślaniu atutów własnej sylwetki. Szczupłe i drobne Panny Młode pięknie wyglądają w zwiewnych miękkich sukniach ślubnych. Dla kobiet o nieco zaokrąglonych kształtach wciąż proponuję się suknie z usztywnionym gorsetem, który ładnie buduje sylwetką.  Zdarza się, że Panie podchodzące sceptycznie do takiego fasonu, po przymierzeniu sukni z gorsetem, decydują się właśnie na taki model, szybko dostrzegając jego zalety.  Wciąż królują klasyczne kroje, w kształcie litery A lub suknie à la księżniczka, o rozkloszowanym fasonie, nałożonym na koło. Panny Młode zdecydowanie wybierają  długie suknie ślubne, model o asymetrycznym kroju lub krótkie często okazują się  dość problematyczne, gdyż wymagają nienagannej sylwetki i odpowiedniego wzrostu. Długa wersja sukni to bezpieczny wariant dający wiele możliwości, stąd też bierze się jego popularność. Z nowości, szczególnie interesujących w sezonie zimowym, pojawiają się peleryny, stanowiące alternatywę okrycia wierzchniego. Przyglądając się modelom prezentowanym w salonie Gaja widać ogromną różnice między modelami z poprzednich sezonów a najnowsza kolekcją. W 2020 króluje blask, kamienie, długie treny, główną rolę gra przepiękna tkanina. Przedstawione nam modele robią ogromne wrażenie. W kolekcji salonu Gaja, przygotowanego z myślą o najbliższym sezonie, znajdziemy modele przypominające klejnoty, wykonane z przepięknego materiału, o metalicznym połysku złota i srebrna. Suknie robią oszałamiające wrażanie i są absolutnie wyjątkowe. Niestety, do zapoznają się z pełną ofertą musimy poczekać do najbliżej Gali. Dzięki uprzejmości Pani Dominiki wykonaliśmy kilka zdjęć w Jej salonie, by pokazać Państwu namiastkę tego czego możemy spodziewać się na IX Przemyskiej Gali Ślubnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć a zniecierpliwione klientki zapraszamy do Salonu Mody Ślubnej Gaja w Przemyślu, przy ulicy Juliusza Słowackiego 18.